skip to Main Content

W Japonii piękno jest oznaką zdrowia. Według starożytnej tradycji powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia: fizycznego, psychicznego i duchowego. Intencją japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna. W języku japońskim masaż twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma). Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu.

W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.

Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin. Do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat, niektóre z technik japońskiego masażu twarzy były modyfikowane i udoskonalane dla przemysłu kosmetycznego. Podstawowe techniki jak akupresura, czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.

Japoński lifting twarzy łączy w sobie techniki tradycyjnego masażu japońskiego, akupresury oraz drenażu limfatycznego. Dzięki tej technice masowania skóra twarzy jest wygładzona i jędrna. Masaż wprowadza w stan odprężenia i relaksu, a efekty zbliżone są do terapii chirurgicznej. Technika Masażu Japońskiego Twarzy pozwala uzyskać podobne efekty jak zabiegi medycyny estetycznej i jest w 100% bezpieczną metodą.

Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, które trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie redukując stres. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100 procentach bezpiecznym. Oprócz wyraźnej poprawy wyglądu skóry gwarantuje głębokie odprężenie. Na bazie medycyny orientalnej japoński masaż twarzy wiąże się ściśle z pojęciem medycyny orientalnej, która z zasady hamuje przyczynę, a nie tylko leczy objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki japońskiego masażu twarzy są tak opracowane, aby po czterech etapach zniwelować przyczynę problemu. Pierwszy etap japońskiego masażu twarzy to relaks, drugi oczyszczenie, podczas którego pobudzane jest krążenie. Kolejny krok to lifting, który niweluje powstałe na twarzy zmiany. Na końcu stosowane są techniki akupresurowe, które pozwalają na zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych. Cały japoński rytuał trwa ponad sto minut, zawiera kompleksowy masaż twarzy z osobną techniką masażu okolicy oczu i kończyn górnych.

Japoński lifting twarzy składa się z czterech etapów:

 1. Relaksujący – poprzez głęboką pracę na mięśniach dekoltu, szyi, karku – okolic potylicy wpływam pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zniwelowania drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust.
 2. Drenaż limfatyczny – usuwanie toksyn, w tej części wykorzystuję techniki drenujące
  w połączeniu z akupresurą pobudzającą poszczególne punkty na twarzy.
 3. Lifting – wykorzystuję tu szybkie sprężyste ruchy jaki i energiczne rozcieranie, drobienie, oklepywanie twarzy.
 4. Energetyczny – pracuję na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania japońskiego masażu twarzy?

 • stany zapalne skóry (alergiczne, zakaźne),
 • zapalenie migdałów, guzki w obrębie węzłów chłonnych,
 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu,
 • zaawansowana miażdżyca naczyń,
 • stany gorączkowe,
 • wysokie ciśnienie tętnicze,
 • świeże usunięcie zębów, zmiany ropne wokoło-zębowe,
 • nadczynność tarczycy (przeciwskazania do masowania szyi),
 • trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
 • skóra mocno naczyniowa (przeciwskazania do masażu intensywnego),
 • COVID,
 • do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox – 2 tygodnie, nici PDO – do 6 miesięcy,
 • po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego,
 • ciąża zagrożona.

Cena: 200zł
Czas: 1 h 45 min

PAKIET JAPOŃSKI LIFTING TWARZY – gratis 4 rytuały
to pakiet stworzony specjalnie dla Ciebie, osoby, która jest pewna swego, chce cieszyć się z liftingowaną, nawilżoną i ujędrnioną skórą

3 miesięczny pakiet w cenie  2000zł (3 miesiące = 14 rytuałów w cenie 10!)

KIEDY BĘDZIEMY SIĘ SPOTYKAĆ:
– w pierwszym miesiącu 8 razy, czyli dwa razy w tygodniu,
– w drugim miesiącu 4 razy, czyli raz na tydzień,
– w trzecim miesiącu 2 razy, czyli raz na 2 tygodnie.

Pakiet do nabycia w salonie.